Investment Banking Boutique Investment Banking Boutique Investment Banking Boutique
RU EN LT

HORTUS įvertino mano verslą, derėjosi su keliais pirkėjais ir paruošė sutartis. Patyriau, kad profesionalų pagalba yra  svarbi, kad nepadarytum klaidų ir manau tikrai verta mokėti už tokias verslo pardavimo patarėjų paslaugas.”                   

 Arvydas Medžiaušis , sėkmingai pardavęs UAB ,,Instreita” kontrolinį akcijų paketą

„ Esu dėkingas, kad HORTUS nustatė realią mano akcijų vertę, organizavo sandorį ir labai padėjo derybose“

Jonas Balčius,
sėkmingai pardavęs savo 50 % UAB “Jovaigė” akcijų paketą

„Rinkausi į patarėjus kompaniją, turinčią solidų įdirbį. HORTUS profesionalumas, patirtis ir derybiniai gebėjimai užtikrino sėkmingą sandorį“

Virginijus Juškys,
sėkmingai pardavęs 25 % UAB “Somlita” akcijų paketą

“Tai aukščiausio lygio navigacija bei palaikymas sprendimų ir derybų jūroje.”

Mindaugas Karalius
UAB “MK Laivyba” generalinis direktorius

“KPMG vardu norėjau padėkoti jums už profesionalų projekto vedimą; su tokiais partneriais tikrai malonu dirbti, net ir esant skirtingose barikadų pusėse.”

Darius Klimašauskas
UAB “KPMG Baltics” įmonių finansų vadovas

Verslo pardavimas ar perdavimas vaikams

Spausdinti puslapį
2015-07-09

 

 

 

 

 

 

Verslo pardavimas ar perdavimas vaikams

Nepriklausomybės pradžioje savo verslą sukūrusi pirmoji Lietuvos verslo karta vis dažniau svarsto apie pasitraukimą iš aktyvios veiklos. Daugeliui kyla dilema: perduoti verslą vaikams, kitiems šeimos nariams ar parduoti, taip tarsi “išsigryninant” sukauptą kapitalą.

“Jei rengiatės šeimos verslą parduoti ar palikti vaikams, šį procesą reikia pradėti planuoti iš anksto”,- pataria Valdemaras Vaičekauskas, “Hortus Investment Banking” direktorius.

Pasak jo, realus verslo perdavimo pasekėjams procesas yra daug sudėtingesnis, nei gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Prieš priimant sprendimą, savininkui reikia atidžiai įvertinti tiek ekonomines, tiek emocines aplinkybes.

“Verslas nėra dovana, kuri gali būti tiesiog įteikta: kai kalbama apie stambų verslą, net ir nedidelės klaidos gali kainuoti labai brangiai”, – pažymi p. Vaičekauskas, jau sukūręs, išplėtojęs ir pardavęs savo verslą (“Krantas Group”).

Perleidžiant verslą svarbūs įvairūs aspektai, pvz., kaip užtikrinti veiklos tęstinumą, kokiais etapais perduoti valdymą, kaip paskirstyti atsakomybę tarp šeimos narių ir samdomų vadovų. Be ekonominių veiksnių, pasak p. Vaičekausko, svarbu įvertinti tai, kad verslas yra ne tik finansiniai rodikliai, tai – ir santykiai, tam tikras socialinis statusas, galų gale – emocijos. Todėl besitraukiantiems savininkams dažnai nerimą kelia ne finansiniai ar techniniai klausimai, o svarstoma, kaip padėti pasekėjui pelnyti darbuotojų bei verslo partnerių pagarbą ir pasitikėjimą, ką daryti, kad nusivylę iš įmonės nepasitrauktų talentingi vadovai, galų gale – kaip paskirstyti verslą keliems šeimos nariams.

Anot p. Vaičekausko, vadovams ypač svarbu turėti patikimą patarėją, su kuriuo galėtų aptarti galimas alternatyvas. Paprastai nei su kolegomis, nei su šeimos nariais šie klausimai nesvarstomi, o nepriklausomi konsultantai gali pasiūlyti įvairesnių sprendimų. Užsienio valstybėse tai įprasta, šios tendencijos ateina ir į Lietuvą.

” Verslo žinios”, Audronė Ranonytė